חזרה לעמוד הראשי | תחומי התמחות | מעשה מגונה בפומבי

מעשה מגונה בפומבי

עבירת מעשה מגונה בפומבי מתייחסת למצבים בהם אדם חושף את איברי מינו בפני האחרים, בפני קורבנותיו, או עוסק בפעילות מינית אחרת, שלא בהסכמתם. מעשה כזה, וכפי שניתן להסיק משמו, נעשה בציבור, כלומר, באופן פומבי ומתוך כוונה תחילה. החוק מתייחס למעשה מגונה פומבי בשני אופנים: מעשה שנעשה בפומבי וללא הסכמה או מעשה מגונה פומבי שנעשה תוך ניצול יחסי מרות, יחסי עבודה או יחסי תלות כלשהם. עו"ד אסף דוק סוקר במאמר הבא את יסודות העבירה ומרכיביה.

עבירת מעשה מגונה בפומבי

בהתאם לסעיף 349 לחוק העונשין עבירת המעשה המגונה נחלקת לשניים

1. ביצוע פעולה המיועדת לגירוי, סיפוק או ביזוי מיניים בדרך של חשיפתן בפני אדם אחר שדינה מאסר שנה

2. ביצוע מעשה מגונה בפני קטין מתחת לגיל 16 שדינה מאסר 3 שנים

במסגרת עבירות מעשה מגונה בפומבי נכללות ההתנהגויות הבאות: התערטלות בפומבי, תנועות מגונות, התייחסות מילולית בוטה ובלבד שכל אלה אכן יועדו לגירוי, סיפוק או ביזוי מיניים. בעבירות מעשה מגונה בפומבי אין זה משנה אם המעשה המגונה נעשה בידי מבצע העבירה או על-ידי אדם שפקד על אדם אחר לבצע את העבירה המגונה בפומבי על מנת שיוכל להגיע לסיפוק מיני. עבירת מעשה מגונה בפומבי אינה כוללת דרישה לתוצאה, קרי לא דרוש כי מבצע העבירה יבוא על סיפוקו המיני על מנת שניתן יהיה להרשיעו.

מקום ציבורי מוגדר בחוק העונשין כ"דרך, בניין, מקום או אמצעי תעבורה שיש אותה שעה לציבור זכות או רשות של גישה אליהם, בלא תנאי או בתנאי של תשלום, וכל בניין או מקום המשמש אותה שעה להתקהלות ציבורית או דתית או לבית משפט היושב בפומבי."

התייחסות החוק והפסיקה לעבירת מעשה מגונה פומבי

מעשה מגונה בפומבי הינו, כאמור, עבירה פלילית לכל דבר המצדיקה עונש חמור המוטל על המבצע זאת. מעשה מגונה בפומבי נחשב ככזה גם אם המבצע אותו היה באותו הרגע במקום שאיננו ציבורי, וכל זאת בתנאי שנראה על ידי אדם או יותר שנמצאו באותו הרגע במקום ציבורי ומשם יכלו לראותו. החוק במדינת ישראל מחמיר עם החשודים במעשה זה עוד יותר גם כשמדובר בהסכמה, הסכמה שניתנה במסגרת יחסי מרות או במסגרת יחסי תלות כלשהם, תוך ניצול כוחו של מבצע העבירה. החוק מחמיר לא פחות גם במקרים בהם בוצע המעשה לעיניו של הקטין, אבל כל זאת בתנאי שפרטיו של הקטין ידועים. המעשה המגונה בפומבי נתפס כחמור למרות שמדובר בחשיפה בלבד, שאיננה כוללת מגע בין החשוד בביצוע העברה לבין הקורבן. האקט הוא אקט ללא הסכמתו של הקורבן, ניצול כוחו של העבריין וחדירה לפרטיות.

הטיפול בתיקים הקשורים למעשה מגונה בפומבי כולל התייחסות לכמה היבטים. במקרים מסוימים אלמנט הטיפול במבצע העבירה, בחשוד בכך, הוא פרמטר חשוב שיש להתייחס אליו, ובמיוחד כשהוא מביע נכונות לכך ומשתמש באקט עצמו כמעין קריאה לעזרה, כבקשה לשלוט בחייו ולשפר את מצבו. במקרים אחרים, ובעיקר כשמדובר במעשה מגונה בפומבי שבוצע על ידי גברים מול קטינים, שביצעו עבירות כאלו גם בעבר והעונש המגיע להם, כלומר, המאסר בפועל ולא בהכרח שליחתו של המבצע את העבירה אל טיפול, הוא המרכז, הוא העיקר והאלמנט המנחה במשפט. למרות שלא מדובר באקט הכולל גם מגע ממשי, פגיעתו של הצד השני, פגיעתו של הקורבן, יכולה להיות רבה מאד ובעיקר בשל חדירתו של המבצע את העבירה למרחבו הפנימי של הנפגע ולפגיעה ממשית בפרטיותו.

סיוע של עורך דין המתמחה בעבירות מין

במקרים של האשמה בגין מעשה מגונה בפומבי חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום עבירות מין. הטיפול במקרים כאלה איננו פשוט ולו בשל מידת מורכבותם והקושי לקבוע באופן חד משמעי האם או עד כמה מדובר במקרה של מעשה מגונה והאם טיפול יכול דווקא להיות הפתרון, במקום מאסר בפועל. מורכבות העניין באה בעיקר לידי ביטוי במצבים בהם חשף החשוד את איבר מינו או ביצע פעולות מיניות כלשהן כששהה בביתו או במכוניתו, ובאותו הזמן עבר בסביבה קטין או אדם מבוגר וראה זאת. גם התייחסותו של בית המשפט אל המעשה כמעשה מגונה לכל דבר, ולא כאל מעשה מגונה בפומבי, שעונשו קל יותר, יכולה להקשות על הטיפול ולהפוך אותו למורכב עוד הרבה יותר. מכיוון שתחת הגדרתו של המעשה המגונה נכנסת גם חשיפת איברים באופן פומבי, וזאת לצד מגע מיני הנלווה לכך, ישנה חשיבות רבה עוד יותר בסיועו של עורך דין מומחה, הבקיא בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בכך ובהגדרתו של החוק את העבירות הקשורות לתחום. יש לוודא שמדובר בעורך דין שטיפל בעבר בתיקים הקשורים למעשה מגונה בפומבי ובעל ניסיון בייצוג חשודים בעבירות אלו מול בתי המשפט.

במידה ונלקחת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין מעשה מגונה בפומבי פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
מעשים מגונים | מעשה מגונה | מעשה מגונה בפומבי | עבירות מין | מעשה מגונה בקטינים | עורך דין עבירות מין | מעשה מגונה באינטרנט

הצלחות המשרד בתחום
שחרור נאשם ממעצר בעבירות חמורות של מעשי סדום ומעשים מגונים בילדים בית המשפט העליון דוחה ערר המדינה על שחרור נאשם בעבירות מין חמורות בילדים ביטול כתב אישום בעבירת מעשה מגונה בפומבי זיכוי נאשם בתיק פשע חמור בעבירות של אונס, מעשי סדום, איומים ותקיפת קטין סגירת תיק פלילי ללקוחה שהואשמה בזיוף מסמכים וקבלת דבר במרמה שחרור ממעצר לקוח שנחשד שתקף וחנק אישה אותה הכיר

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
חקירה על מעשה מגונה בפומבי
איתי | 10:40 28/01/2015
שימוע בפני הפרקליטות בתיק מעשה מגונה בפומבי
עו''ד אסף דוק | 10:13 29/01/2015
החלפת עורך דין לפני דיון אחרון ומתן פסק דין
עומרי | 19:48 03/03/2014
החלפת עורך דין לפני דיון אחרון ומתן פסק דין
עו''ד חזי כהן | 22:44 04/03/2014
הכירו גם את קבוצת הפייסבוק "שאל עורך דין פלילי"
עו''ד אסף דוק | 11:52 31/03/2019