חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | עולה חדש מצרפת שפגע עם אופנועו באישה שנהרגה ונטש את המקום ירצה 10 חודשי מאסר

עולה חדש מצרפת שפגע עם אופנועו באישה שנהרגה ונטש את המקום ירצה 10 חודשי מאסר

בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו גזר לאחרונה 10 חודשי מאסר על עולה חדש מצרפת שפגע עם אופנועו באישה שנהרגה ונטש את המקום [ת"פ (ת"א) 49310-06-17]. הנאשם, עולה צעיר מצרפת, רכב על אופנועו בנתיב תחבורה ציבורית בתל אביב, פגע באישה ולאחר מכן נמלט מהמקום. בהמשך היום הסגיר עצמו. האישה נפטרה מפצעיה. הוא הורשע בעבירת הפקרה לאחר פגיעה וירצה 10 חודשי מאסר.

לפי כתב האישום, בתאריך 22.3.17, נהג הנאשם בשעות אחה"צ באופנוע דוקאטי בתל אביב, כשבידו רישיון נהיגה זר בתוקף אך ללא רישיון נהיגה ישראלי תקף. ברחוב בן יהודה נהג שלא כדין בנתיב תחבורה ציבורי ועקף כלי רכב דרך הנתיב הנגדי. באותו זמן ירדה מהמדרכה המנוחה והחלה לחצות את הכביש שלא במעבר חציה, בין כלי רכב שעמדו בנתיב. הנאשם לא הבחין בה, פגע בה והיא נחבלה ונפלה על הכביש. הנאשם הפקיר את המנוחה על הכביש בלי להזעיק עזרה, נטש את האופנוע ונסע לבית אימו בנתניה. רק לאחר כמה שעות הסגיר עצמו לאחר שגורמי משטרה יצרו קשר טלפוני עם בני משפחתו. המנוחה נפטרה מפציעותיה בבית החולים כתוצאה מהפגיעות שנגרמו לה בתאונה.

הנאשם הורשע בעבירות של הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה ללא רישיון תקף, נהיגה ללא פוליסת ביטוח בתוקף ונסיעה בנתיב ייעודי.

הדיון בגזר דינו התקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב יפו, בתאריך 25.6.18 בראשות כב' השופט ציון קאפח. ב"כ הנאשם מסר כי זהו בחור צעיר מצרפת, איש מחשבים, שטרם הסתגל לחיים בארץ. לאחר התאונה הוא נחבל בעצמו ואיבד את העשתונות כאשר ראה את המנוחה שרועה על הכביש, לכן חזר לאימו והתייעץ עימה. תסקיר שירות המבחן מוסר כי הוא חווה רגשות אשם וחרטה כבדים ואף רגשה אשמה ובושה לאור ההפקרה. ב"כ הנאשם ביקש מאסר בדרך של עבודות שירות לצד מאסר מותנה והשתלבות בקבוצה טיפולית; ב"כ המאשימה הדגישה את הימלטותו מהמקום, תחילה רגלית ולאחר מכן במונית. צוינה חומרתה של עבירת הפקרה בעולם הפלילי והערכים החברתיים שנפגעו, קדושת החיים והגוף. הודגש הכשל המוסרי בהפקרה. מתחם העונש ההולם נע בין 32-14 חודשי מאסר.

השופט הסכים עם טענות המשיבה ובראש ובראשונה הפקרת הפצועה מבלי להזעיק את גורמי ההצלה והמשטרה. עם זאת, יש לתת משקל לכך שהנאשם נפצע בעצמו, אינו דובר עברית ולא פעל לטשטש את זהותו כי השאיר את האופנוע הרשום על שמו במקום התאונה. כמו כן הדגיש השופט כי שב למקום התאונה כשעתיים לאחר מכן. לאור אלה גזר על הנאשם 10 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, פסילת רישיון לחמש שנים ופיצוי למשפחת המנוחה בסך 5,000 ₪.

ב"כ הנאשם: ב"כ עו"ד דוד פאל.

ב"כ המאשימה, מדינת ישראל: עו"ד רביד שיפמן.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
תאונת פגע וברח | הפקרה לאחר פגיעה | עונש על תאונת פגע וברח | עונש על הפקרה לאחר פגיעה | ענישה בעבירת תאונת פגע וברח | ענישה בעבירת הפקרה לאחר פגיעה

הצלחות המשרד בתחום
אי הרשעה ללקוח בעבירת קבלת דבר במרמה הגם שלא הצביע על פגיעה קונקרטית בעיסוקו סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בהחזקת נשק שלא כדין סגירת תיק בהיעדר אשמה להורים שנחשדו בתקיפה והתעללות בילדיהם הקטינים סגירת 4 תיקים ללקוח בעבירות סחר בסמים ומכירת משקאות משכרים לקטינים ענישה מקלה: עבודות שירות בלבד לנהג מונית שביצע ברכבו מעשים מגונים חמורים בקטינה אותה הסיע עבודות שירות בלבד ללקוח שייבא לארץ מעל חצי קילוגרם של סם מסוכן מסוג פנטדרון (pentedrone)

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
תאונת פגע וברח
חסוי | 18:01 03/03/2014
תאונת פגע וברח
עו''ד חזי כהן | 20:53 04/03/2014
תאונת פגע וברח
אדל | 16:05 23/11/2013
תאונת פגע וברח
עו''ד חזי כהן | 08:45 30/11/2013
עונש צפוי בעקבות פגיעה
רועי | 19:02 25/01/2016
עונש צפוי בעקבות פגיעה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 09:23 26/01/2016